نتایج جستجو برای عبارت :

رفت. تا نکند سنگ ب پیشانی گنبد بزنند!

یکهووو هوای کربلاا را میکنی...
دلت آشووب میشود..
درست لحظه وداع از حرم، گوشه ای را پیدا کرده بودی که طلایی گنبد توی چشمت باشد.
بتوانی هی نگاه کنی و هی اشک بریزی و التماس کنی که مباداااا چشم هایت دیگر.... 
وسط اشک هایی که بی اختیار بر روی صورت  پایین میاید خادم سیاه چهره و بلند قد حرم را دیدی که با حرکت دستش همه آدم هایی که کنارت ایستاده بودند را حرکت میداد که اینجااا محل توقف نیست. حرِّک خانوووم...
دلت میخواست زمان بیشتری طول بکشد تا به طرف تو بیاید
در معماری قدیم و سنتی ایرانی استفاده از گنبد ها همواره مورد توجه طراحان داخلی بوده است. گنبد ها در اماکن مهم و تجاری می توانند ابهت خاص و زیبایی بی نظیری اضافه کنند. اما نکته ای در ساخت گنبد ها قابل توجه است این است که در گذشته از گنبد های گچ کاری شده استفاده می کردند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی معماران و طراحان گنبد ها را از طریق تکنیک استین گلاس طراحی و اجرا می کنند.
گنبد های استین گلاس علاوه بر کاربرد ها و عملکردی که دارند نوعی المان
مریض می شود این دل ، تو را صدا نکندپس استغاثه برای شفا چرا نکند ؟تمام فیض عوالم دخیل خانه ی توستخدا به غیر درت بنده را گدا نکندبه وقت درد و محن کاملا یقین دارمبه غیر فاطمه آن را کسی دوا نکندپناهگاه سه بیچاره و یتیم و اسیرچگونه حاجت دل خسته را روا نکند ؟تباه می شوم و عاقبت به شر قطعااگر میان قنوتش مرا دعا نکندبرات کرب و بلا دست اوست پس احدیسفر بدون جوازش به کربلا نکنداگر برای حسینش دلت گرفت و گریستبه صبح روز قیامت تو را رها نکندبه آن که حب سقیفه
پاورپوینت بررسی معماری گنبد سلطانیه
پاورپوینت بررسی معماری گنبد سلطانیه؛ 39 اسلاید، قابل ویرایش؛ گنبد سلطانیه، در شهر سلطانیه در استان زنجان قرار دارد و یکی ازشاهکارهای معماری ایران در دوره ایلخانی است. این گنبد در حد فاصل سال‌های ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری، به دستور اولجایتو پادشاه مغول، معروف به سلطان محمد خدابنده و با تولیت و نظارت خواجه ....

مشخص‌ترین نماد و نشانه بیرونى حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام، گنبد طلایى آن است که مجاوران و مسافران با دیدن آن بناى با شکوه، سلام و درودى بر هشتمین امام نثار مى‌سازند.
بنا بر نقل کتب تاریخى، نخستین گنبد بر فراز مزار قدسى حضرت امام رضا علیه‌السلام، به فرمان سلطان سنجر سلجوقى (511 ـ 552 ق) و به کوشش وزیر وى، شرف‌الدین قمى ساخته شد. درآن هنگام گنبد با کاشى آذین گردیده بود. گنبد آغازین همان است که اینک از داخل حرم مطهر دیده مى‌شود و سطح مقعّر و
این بار نوبت من شد که واسش یه طرح شابلون بکشم. باید با شابلون پرنده یه طرح میزدم.
مدلهایی که کشیده بودم رو باز کردم و یکی رو انتخاب کردم. یه پرنده روی یه گنبد. حس خوبی داشت.
وقتی مدل رو به لیلا نشون داده بودم یاد کارتون کلاغی افتاد که روی گنبدها میچرخید و پرهاشو نقاشی میکرد!
اتفاقا منم به یادش افتاده بودم.
خلاصه دفتر نقاشیه امیرحسین رو کشیدم جلوم و شروع کردم. 
اولین گنبد رو که کشیدم گفت:  خاله! این چیه؟
- چی چیه خاله؟
به یکی از گنبدها اشاره کرد: ای
گنبد شیشه ای نوع جدید از گنبد ها می باشند که امروزه علاوه بر مساجد و کلیساها در اماکن مسکونی و تجاری نیز از آن ها برای ایجاد تغییر در طراحی داخلی استفاده می شود.
گنبد های شیشه ای نوعی نورگیر سقفی نیز محسوب می شوند که نور طبیعی را از خود عبور می دهند و باعث روشن شدن فضای داخلی می شوند.
گنبد های شیشه ای نوعی المان تزئینی در طراحی و دکوراسیون داخلی می باشند که به روش های مختلفی طراحی و اجرا می شوند که در این مطلب به 2 تکنیک اجرای گنبد های شیشه ای ا
خدا لعنت کند من را اگه بخواهم ذره ای بی احترامی به ساحت مقدس امامزاده ابراهیم و امامزاده اسماعیل علیهماالسلام بکنم .روی سخن من با آن پیمانکار بی تعهدی است که این گنبد را ساخته .در دو مطلب قبلی در مورد کاشی کاری گفتم . دیروز دیدم روی گنبد پر از خاکشیر شده ..این یعنی چه ؟ !
باربری تهران
باربری تهران یکی از با سابقه ترین شرکت های حمل بار در استان است که سالهاست فعالیت خود را در زمینه حمل بار درون شهری و بین شهری آغاز نموده است. این باربری محموله شما را از تهران به گنبد کاووس به نازلترین قیمت حمل می نماید.
مناسبترین باربری تهران گنبد کاووس
ای آنکه قبرت بی چراغ و سایبان استروضه نمی خواهی؛ مزارت روضه خوان استگلدسته ات سنگی ست، روی تربت توگنبد نداری...گنبد تو آسمان است
شهادت جانگداز بنیان‌گذار نهضت علمی علوی و شکافنده علوم الهی، حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام تسلیت باد. 
باغ
گنبد سبز " سه اثر تاریخی که  از قرن
هشتم هجری به جای مانده است . این منطقه در محل به دروازه کاشان مشهور است و گنبد
های آن نیز به گنبد های دروازه کاشان معروفند . مجموعه‌ی مقابر گنبد سبز قم، متشکل
از سه آرامگاه است که در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند.
دو گنبد از این مجموعه ؛ با توجه به کتیبه های تاریخی موجود ؛ مدفن امرای خاندان
علی صفی – فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم ه . ق است . باغ گنبد سبز در بخش شرقی
شهر قم ، انتهای خیابان چهار مردان، جنب گ
باغ
گنبد سبز " سه اثر تاریخی که  از قرن
هشتم هجری به جای مانده است . این منطقه در محل به دروازه کاشان مشهور است و گنبد
های آن نیز به گنبد های دروازه کاشان معروفند . مجموعه‌ی مقابر گنبد سبز قم، متشکل
از سه آرامگاه است که در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند.
دو گنبد از این مجموعه ؛ با توجه به کتیبه های تاریخی موجود ؛ مدفن امرای خاندان
علی صفی – فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم ه . ق است . باغ گنبد سبز در بخش شرقی
شهر قم ، انتهای خیابان چهار مردان، جنب گ
در
20 کیلومتری شمال غرب شهر قم در نزدیکی منطقه جعفریه  گنبدی نمکی قرار دارد که از جاذبه های طبیعی و
منحصر به فرد شهر قم محسوب می شود . گنبد نمکی شهر قم به عنوان بزرگترین و
زیباترین گنبد نمکی ایران شناخته می شود. برخی تاریخشناسان معقدند که قدمت گنبد
نمکی شهر قم به شصت میلیون سال قبل باز می گردد. همچنین با دارا بودن دریاچه ای
کوچک در دل خود زیبایی را در نظر گردشگران دو چندان کرده است. در این گنبد،
بلورهای نمک به صورت تیغه های مشخص و کنگره دار درآمد
در
20 کیلومتری شمال غرب شهر قم در نزدیکی منطقه جعفریه  گنبدی نمکی قرار دارد که از جاذبه های طبیعی و
منحصر به فرد شهر قم محسوب می شود . گنبد نمکی شهر قم به عنوان بزرگترین و
زیباترین گنبد نمکی ایران شناخته می شود. برخی تاریخشناسان معقدند که قدمت گنبد
نمکی شهر قم به شصت میلیون سال قبل باز می گردد. همچنین با دارا بودن دریاچه ای
کوچک در دل خود زیبایی را در نظر گردشگران دو چندان کرده است. در این گنبد،
بلورهای نمک به صورت تیغه های مشخص و کنگره دار درآمد
باربری مشهد
باربری مشهد به عنوان برترین و با کیفیت ترین باربری در شهر مقدس مشهد مفتخر است که ضمن حفظ کیفیت خدمات خود قیمتهای استثنایی حمل بار از مشهد به دیگر شهرهای ایران را به ارزانترین قیمت به انجام می رساند. حمل بار از مشهد به گنبد کاووس نیز از جمله این موارد به شمار می رود.
قیمت استثنایی باربری مشهد گنبد کاووس
گنبد
سبز در خیابان آخوند خراسانی  و در میدانی
به همین نام در نزدیکی حرم مطهر واقع شده است. بنای تاریخی گنبد سبز ، آرامگاه شیخ
مومن استر آبادی است و قدمت آن به زمان شاه عباس صفوی باز می گرددکه در میان
قبرستانی به نام میر هوا ، ساخته شد. علت نام گذاری آن به گنبد سبز جهت کاشی کاری
های فیروزه ای مایل به سبز زیبا و بسیار چشم نوازش است. گنبد سبز به شکل هشت ضلعی
با چهار ایوان ساخته شده ، علاوه بر آن طاق ها ، ایوان ها و کاشی کاری های بی
نظیرش بسیار جلوه خا

خدایا خداوندا بارالها پروردگارا معبودا! من اگر فسرده‌ام نکند مادرم آشفته شود و من اگر درمانده‌ام نکند پدرم سرخورده گردد و اگر من در راه مانده‌ام نکند برادر کوچکترم از اراده و شوق صعود به قلل استواری بازبماند و من اگر بیچاره‌ام نکند برادر بزرگترم در تکاپو و جنگیدن برای زندگی بهتر مردّد شود.. خدای من عزیز من! من هر چه هستم و خواهم بود خانواده‌ام را، دوستانم را و عزیزانم را از شرّ من در امان بدار و سایه رحمت و تمامیّت محبّت و خیرت را بر سر
گنبد استین گلاس، یک المان دکوراتیو
گنبد استین گلاس یکی از المان های دکوراتیو در طراحی داخلی می باشد که نوعی هنر دست محسوب می شود. گنبد استین گلاس را می توان مطابق با تمامی سبک های دکوراسیون داخلی و معماری طراحی و مونتاژ کرد.
گنبد استین گلاس یک رویداد جدید در معماری داخلی می باشد که نوعی المان خاص در طراحی داخلی محسوب می شود که می تواند چشم هر بیننده را به خود خیره سازد.
برای طراحی گنبد استین گلاس آشنایی با تکنیک استین گلاس اولین و مهم ترین
گنبد
سبز در خیابان آخوند خراسانی  و در میدانی
به همین نام در نزدیکی حرم مطهر واقع شده است. بنای تاریخی گنبد سبز ، آرامگاه شیخ
مومن استر آبادی است و قدمت آن به زمان شاه عباس صفوی باز می گرددکه در میان
قبرستانی به نام میر هوا ، ساخته شد. علت نام گذاری آن به گنبد سبز جهت کاشی کاری
های فیروزه ای مایل به سبز زیبا و بسیار چشم نوازش است. گنبد سبز به شکل هشت ضلعی
با چهار ایوان ساخته شده ، علاوه بر آن طاق ها ، ایوان ها و کاشی کاری های بی
نظیرش بسیار جلوه خا
خیلی دل می خواهد دل کندن از دنیا
خیلی دل می خواهد 
که داشته هایت برابر با نداشتن شود
خیلی دل می خواهد
دل دل نکنی برای وقتِ رسیدن به خواسته هایت
خیلی دل می خواهد که
نرسیدن ها حالِ دلت را دگرگون نکند
خیلی دل می خواهد که
ماندن و رفتن ها در تو اثر نکند
خیلی دل می خواهد که
صورتِ عزیزت را به خاک بزنند
و توببینی و از اعماقِ دلت
رهایش کنی و بروی
خیلی دل می خواهد که
حرف ها بشنوی از همه کس و
انگار نه انگار که چیزی شنیدی
خیلی دل می خواهد که
دنیا بی رنگ شود بر
" تازه افطار کرده است. سنگین شده و دراز به دراز بر زمین افتاده است. ساعت به ده نزدیک می شود. با حمید قرار دارد. انگیزه دیدار با "رفیق" و زیارت حرم او را از زمین می کَنَد . ماشین هست اما دوچرخه را برمی دارد و رکاب زنان به سوی قرار هر شبشان رهسپار می شود. درد دل های دو نفره با حضرت رضا (ع) در مسیر حرم، در حالیکه گنبد مقابل چشمانش برق می زند و گاه به خاطر حلقه های اشک تار می شود ، همراه با نسیمی که فضا را شاعرانه تر می کند ... دوست ندارد اینها را از دست بدهد
مهزم اسدی گوید امام صادق ع فرمود شیعه ما کسی است که صدایش از کوشش تجاوز نکند فریاد نکسد ودشمنیشاز بدنش تنها تن خودرا برنج اندازد نه دیگران را ومارا اشکارا نستاید تا کینه معالفبن را بر انگیزد وبا  عیبگوی ما همنشینی نکند وبادشمن ما ستیزه نکند اکر مومنی را ببیند احترام کند واگر بجاهلی بر خورداز او دوری کند 
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می دهد. یکی از دیدنی های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است که یکی از بزرگ ترین، فعال ترین و زیباترین در نوع خود در سراسر جهان می باشد. تاریخ شکل گیری آن به ۶۰۰ میلیون سال پیش باز می گردد و به عنوان یکی از آثار فسیلی ملی ایران در سال ۱۳۸۶ به ثبت رسیده است. زیبایی خیره کننده آن به خاطر نمک خوراکی است که جلوه ای خیره کننده به آن بخشیده است.
ادامه مطلب
معرفی کتاب با کبوترهای گنبد در محل کتابخانه:
به همت سحر همامی کتابدار کتابخانه نشست معرفی کتاب با کبوترهای گنبد از کتب منتخب جشنواره رضوی با حضور جمعی ازاعضای فعال کتابخانه برگزار گردید.کتاب یاد شده سروده هایی درباره امام رضا (ع) است که به کوشش سید احمد میرزاده 
تهیه شده است.
درگیری دو روزه رژیم صهیونیستی با فلسطینیان و موشکهای بیسابقه ای که گنبد آهنین را آبکش کردند.
درگیری دو روزه رژیم صهیونیستی با فلسطینیان و موشکهای بیسابقه ای که گنبد آهنین را آبکش کردند.
رژیم صهیونیستی پس از بالا گرفتن درگیری ها با مقاومت فلسطین اعلام کرد به ارتش دستور می دهد بشدت با تروریستها برخورد کند. همینطور اعلام کرد تصمیم گرفته ترور فرماندهان و نیروهای مقاومت را از سر بگیرد.با رونمایی از موشک جدید مقاومت و شکست گنبد آهنین که به خاطر
میفرستم به تو پیغام پس از هر پیغام!پاسخت مثل نجات پسری از اعدام !
مثل یک‌ طفل زمین خورده‌ء بازی بودم!قبل تو خسته و با عشق موازی بودم!
مثل سیگار خطرناک ترینت بودم!خودکشی بودم و هولناک ترینت بودم!
مثل حالِ بَده " ماه دل من بیداری؟"مثل زوری شدنِ "بنده وکیلم؟ آری!"
مثل مردی که شبی در تو وطن میگیرد!یک شب آخر منِ تو در تنِ من میمیرد!
نکند موی مرا دست کسی شانه کند؟خاطره جان مرا خسته و دیوانه کند؟
نکند جان مرا باد به یغما ببرد؟نکند بوی تو را باد به هر جا ب
اورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته
دید کلی :در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.

توضیحات کامل :پاورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته

مسجد باسونا پروژه ای ساختارشکن نسبت به بافت کهنه منطقه سوهاگ به شمار می رود که جلوه نوی آن نسبت به بافت کهن این بخش از مصر خودنمایی می
 روایتی از یک رویای صادقه و عوض کردن پرچم گنبد امام رضا(ع) راوی: پدر شهید مرتضی کریمی پدر شهید می‌گوید: یکی از خدام امام رضا(ع) منزل ما آمد و خوابی را که دیده بود برایم روایت کرد و گفت: «خواب دیدم بالای گنبد امام رضا (ع) آقایی پرچم مشکی را پایین می‌آورد و پرچم سبز را بالا می‌برد، خطاب به آن آقا گفتم شما کی هستی؟ و با اجازه چه کسی این کار را می‌کنی؟ گفت؛ من مرتضی کریمی شهید مدافع حرم هستم؛ با اجازه امام رضا (ع) این کار را می‌کنم. صبح همان شب، خوابی
ناوگان حمل‌ونقل اینترنتی اسنپ همچنان در حال گسترش کار خود است و طبق آخرین خبرها فعالیتش را در شهرهای کاشمر و گنبد کاووس هم آغاز کرده است.
آنطور که روابط عمومی اسنپ خبر می‌دهد، با اضافه شدن کاشمر به فهرست شهرهای فعال در استان خراسان رضوی، شهروندان ۱۲شهر، چناران، سبزوار، شاندیز، طرقبه، طوس، گلبهار، مشهد، نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه، قوچان و کاشمر در این استان می‌توانند از خدمات اسنپ در شهر خود استفاده کنند. همچنین علاوه بر شهر گرگان،
امشب پرچم‌های حرم _و از جمله پرچم بالای گنبد را_ عوض کردند تا حرم نور امام رئوف، مشکی‌پوش عزای حضرت سیدالشهدا شود. صحن انقلاب بودم بین انبوه جمعیتی که چشمشان را دوخته بودند به گنبد طلایی آقا. درست عین آدم‌هایی که در آن سکانس معروف «الرسالة» مصطفی عقاد، چشم به اذان گفتن بلال دوخته‌ بودند.
من معمولا خیلی احساساتی نمی‌شوم در چنین موقعیت‌هایی، ولی اعتراف می‌کنم صحنهٔ ویژه‌ای بود؛ وقتی جمعیت از ته دل فریاد می‌کشید «یا حسین!»، از هر طرف صدای
روز خود را به غم هجر و فغان، شب کردمیاد ایوان نجف سوختم و تب کردمنکند دوست ندارد...؟! نکند رانده شدم...؟!پای صدها نکند، گریه مرتب کردمتا نگاهی کند آقا و ورق برگرددزیر لب زمزمه ی زینب... زینب... کردمکیست آبادتر از من که خراب علی امقامتم را سر این عشق مورب کردمچه کنم طفل گنهکار امیر نجفمهوس مغفرت و مرحمت أب کردموعده ی ما نجفش یا که به هنگام مماتهرچه او خواست... توکل به خودِ رب کردم
محمد جواد شیرازی
به هوای این روز های ماه مبارک که چند خط بیشتر قرآن می‌خوانم...
هی هرچند آیه که می‌خوانم... بعدش یک آیه پشت بندش می آید...آی بنده هایی که گناه کردید اگه توبه کردید خدا را مهربان میابید...یعنی...بنده های جان این ماه ماه شماست...من آغوشم را برای شما باز کرده‌ام...نکند نا امید شوید...نکند این ماه تمام شود و شما جزء پاک شده ها نباشید...
نکند...
بعد ... ولی خدا...نگاهش... رفتارش...قلبش...مثل خدا می‌ماند...
جلوه ای از خدا می‌داند...یعنی چه؟
یعنی ولی غریب‌ش... مهدی غر

محو جمال یارم ومحتاج یک نگاهجز عشق وی به دلم نیست هیچگاهترسم عنایتی نکند از کرم به منبر من که بنده ام به درش صبح وشامگاهیا از دمش بمیرم ویا زنده از می اشوآنگه به ره درآیم از این در به خانقاهکردم خطا وجرم فزون وامید هستیکجا ببخشدم زکرم زین همه گناهلعل لبش که دید ونشد مست جام وییعنی که ناظمی نکند هیچ اشتباه
شب بود.حداقل به قدری که چراغ ها را روشن کنند.من در شهر خودم نبودم.حس عجیبی بود.تنها روی سنگ‌ها،کنار شورابیل نشسته بودم.به آدم هایی فکر می‌کردم که قبل از من آن‌جا نشسته بودند و فکر می‌کردند.یا افکاری که از ذهن‌شان می‌گذشت.به همه چیز فکر می‌کردم.به هیچ چیز.فکر کردم که فکر ها کجا می‌روند؟یعنی می‌شود شورابیل را که بگردی،کلی فکر درش پیدا کنی؟افکار فلانی و فلانی و فلانی.یا من که از این‌جا بروم،فکر هایم می‌مانند توی آب؟گم می‌شوند؟نکند سردشا
 پروژه زبان تخصصی معماری با موضوع گنبد

کد محصول : 981105
عنوان کامل پروژه : پروژه دو زبانه گنبد - Dome
مربوط به : زبان تخصصی معماری
فرمت فایل : PPTX (قابل ویرایش در نرم افزار پاورپوینت)
تعداد صفحات : ۴۰ اسلاید
تعداد تصاویر ، نقشه و دیتیل و … موجود در پروژه : ۴۰
توضیحات : پروژه به صورت دو زبانه فارسی - انگلیسی تهیه شده است. ترجمه متون به صورت دقیق میباشد و مطالب نیز از منابع معتبر تهیه شده است. همچنین در پروژه تعداد زیادی کلمات و اصطلاحات تخصصی معماری به
آدم ها گاهی دوست دارند قدم بزنندو به هزار فکرِ نکرده بپردازند !بعد باران بزندو اصلا نفهمند کِی خیس شده اند ...آدم ها دوست دارند دیوانه باشند !آهنگِ مورد علاقه شان را رویِ جدولِ کنارِ خیابان بلند بلند بخوانند ...هوا را با تمام جدول مندلیفش نفس بکشندو از تهِ دل بخندند ...چند شاخه گل بخرند ، ساقه یِ آن را کوتاه نکنند و معتقد باشند همینجوری اش هم خیلی دوست داشتنی تر است ...سیبِ قرمز را با تمامِ وجود گاز بزنند که ترکش هایش بپرد اینور و آنور !آدم ها ، خیل
فکر میکنم فمینیسم از یک عصبانیت نشات گرفته، عصبانیت زنانه، در برابر ظلم های مردانه. انسان در عصبانیت نمیتواند تصمیمات را به درستی بگیرد یا حتی به درستی از خودش دفاع کند، این میشود که زنان با نام فمینیسم به بهانه ی  احقاق حقوق شان میروند دنبال کارهای احمقانه که مصداق هایش در این مقال نمیگنجد .

زنی با مادر تماس گرفته ! شوهر ۳۰ ساله اش با زنی ۴۰ ساله ریخته اند روی هم! از مادر میخواهد به او یک مشاور معرفی کند.عصبانی میشوم ، میگویم مشاور ؟! باید
فکر میکنم فمینیسم از یک عصبانیت نشات گرفته، عصبانیت زنانه، در برابر ظلم های مردانه. انسان در عصبانیت نمیتواند تصمیمات را به درستی بگیرد یا حتی به درستی از خودش دفاع کند، این میشود که زنان با نام فمینیسم به بهانه ی  احقاق حقوق شان میروند دنبال کارهای احمقانه که مصداق هایش در این مقال نمیگنجد .

زنی با مادر تماس گرفته ! شوهر ۳۰ ساله اش با زنی ۴۰ ساله ریخته اند روی هم! از مادر میخواهد به او یک مشاور معرفی کند.عصبانی میشوم ، میگویم مشاور ؟! باید
گنبد هارونیه مشهد
استان خراسان یکی از سرزمین‌های تاریخی ایران به شمار می‌رود.این استان در گذشته‌های بسیار دور محل وقایع ریز و درشت بسیاری بوده است.این دیار شاهد اتفاق‌های مهم و اثر گذاری از ابتدا تا به امروز بوده است.در طول تاریخ انسان‌های نامدار و فرهیخته‌ای در دامان خراسان پرورش یافته‌اند.امروز ما قصد داریم یکی از آثار تاریخی این استان به نام گنبد هارونیه مشهد را به شما معرفی کنیم و شما را با این اثر بیشتر آشنا کنیم.
آشنایی با گنبد ها
پاورپوینت بررسی گنبد در معماری ایران

تاریخ ایجاد

19/04/1398 12:00:00 ق.ظ

تعدادبرگ: 33 اسلاید
  قیمت: 4000 تومان
  حجم فایل: 17 kb

تعدادمشاهده
 4

ساخت گنبد و گلدسته سازی در کشورهای مسلمان بسیار رواج دارد.
متاسفانه هنوز برخی از مردم و حتی سازندگان گنبدها و گلدسته‌ها، از فلسفه وجودی این‌ها اطلاعی ندارند و فقط تصور می‌کنند که نمادی برای اماکن متبرکه می‌باشد.
ما در سایت معتبر گلدسته سازی ثارالله تمامی اطلاعات کاربردی را برای شما بیان خواهیم کرد.
فلسفه وجودی گنبد و گلدسته چیست؟
در کتاب‌های مختلفی درباره معماری مساجد آمده است که:
پیامبر اکرم (ص) پس از اینکه به مدینه هجرت کردند با کمک ی
این جمله مدام توی سرم تکرار می شود " بازنده ها ! دست ها بالا! " با یک ریتم بچه گانه. شبیه شعر برنامه ی بستنی ها. برنامه ی تلوزیونی دوران کودکی ام. دو تا بستنی بزرگ و یک پلیکان با گلوی زرد بزرگ. قبل از شروع برنامه همه با هم می خواندند : " حالا بگید! دست کی بالا ؟ ...بستنی ها .بستنی ها! ـنقدر مضطربم که انگار فردا روز کنکور سراسری باشد . اینقدر مضطربم که انگار قرار است هر لحظه در بزنند و خبری بدهند که انتظارش را ندارم. بوی دارچین و زنجبیل بیسکوییت هایم حال
«کسانی که به فقرا کمک کنند و به خانواده‌های مستضعف سر بزنند، زیادند؛ اما آن کسی که اوّلاً این کار را در دوران حکومت و قدرت خود انجام دهد، ثانیاً کارِ  همیشه‌ی او باشد، ثالثاً به کمک کردن مادّی اکتفا نکند؛ برود با این خانواده، با آن پیرمرد، با این آدم نابینا، با آن بچه‌های صغیر بنشیند، مأنوس شود، دل آنها را خوش کند، فقط امیرالمؤمنین علیه‌السلام است.» ۱۳۷۵/۱۱/۱۲
استانبول از شهرهای توریستی  شناخته شده  و معروف در کشور ترکیه است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند که در بین توریستها و مسافران تور ترکیه بسیار معروف و محبوب است.  داشتن مکان های دیدنی و تاریخی بیشماری که در این شهر وجود دارد نظر هر شخصی را با هر سلیقه ای جذب می کند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهایی است که در مسجدهای تاریخی و زیبای بسیاری در آن وجود دارد که هرکدام را می توان از جاذبه های توریستی این شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوی آس
نمیدونم دقیقا چند ساله که گنبد بارگاه ملکوتی امامزاده ابراهیم علیه السلام معروف به امامزاده نرمی را کاشی کردند ولی فکر کنم زیر ۲۰ ساله .. اما چند روز پیش دیدم که چند متر از کاشی های آن ریخته و معلومه که بقیه هم در حال ریختنه ...واقعاَ متاسف شدم ..این خرده پولهای مردم به چه امیدی در ضریح ریخته میشه و بعد در همچین جاهایی خراب میشه .در این موضوع نمیشه هیئت امنای قبلی را مقصر دانست و باید هیئت امنای کنونی ضمن طرح شکایت از پیمانکار گنبد خسارت وارده ر
به نام خدایی که می‌دانم مهربان است اما باز مقاومت می‌کنم و می‌گویم: نکند مرا گم کرده باشد. نکند بین اییییینهمه بنده‌ی جور و ‌واجور و‌ جور و ناجور من عنصر کمیاب باشم و کمتر به چشمش بیایم. بعد فاصله بین انگشتانم را گاز می‌گیرم که خل شده ای دختر؟ پاک انگار زده به سرت؟ تنهایی مزمنِ این روزها خوب کار دستت داده... رسمأ کافر شده ای، مبارک است.
ادامه مطلب
مهزم اسدی گوید امام صادق ع فرمود شیعه ما کسی است که صدایش از گوشش تجاوز نکند فریاد نکشد و دشمنیش از بدنش تنها تن خود را برنج اندازد نه دیگران را و مارا اشکار نستایدتا کینه. مخالفین را  برانگیزد با عیبگویما همنشینی نکندو با دشمن ما ستیزه نکند اگر مومنیرا بیند احترام کند  اگر بجاهلی بر خو رد  از او دو ری کند عرضکرد پس تکلیف من با این شیعه نماها چیست فرمود در میان انهاجداشدن خوب  از بد وتبدیل خوب وبد  و امتحان   واقع شودفحطی بر ایشان پیش اید که
مردی بامام صادق ع شکایت کرد که طلب روزی میکند وبدست میاورد ولی قانع نمیشودو نفسش با او برای بیشتر نزاع میکند  عرض کرد بمن چیزی بیاموز که از ان منتع  شوم امام فرمود اگر اندازه کفایت بی نیاز کند کمتر چیز دنیا خوراک سیر کننده و جامه ساتر  بی نیازت کتد واگر اندازه کفایت بی ا نیازت نکند در دنیاهست بی نیازت نکند چنانکه. تشبیه دنیا به کرم ابریشم واب دریا در سابق بیان شد 11 امیرامومنین ع. فرمود هرکه از دنیا بمقداری که بسش باشد راضی شود کمتربن چیز دنیا
View this post on Instagram
. #گنبد_سلطانیه . شاهکار معماری ایرانی در دوره ایلخانی . ‎گنبد سلطانیه بزرگترین گنبد آجری در جهان و مقبره ایلخان اولجایتو است. این سازه یک مسجد بسیار نفیس است که از نظر معماری ، طراحی داخلی و فضا در جهان بسیار مشهور است. ‎این گنبد در 30 کیلومتری شرق زنجان و در ‎محدوده شهر قدیمی سلطانیه واقع شده است. گنبد سلطانیه درون ارگ یا استحکامات قدیمی سلطانیه ، پایتخت اولجایتو ، حاکم ایلخان ساخته شده است. ‎ جالب است بدانید که از این گنبد ب
استانبول از شهرهای توریستی  شناخته شده  و معروف در کشور ترکیه است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند که در بین توریستها و مسافران تور ترکیه بسیار معروف و محبوب است.  داشتن مکان های دیدنی و تاریخی بیشماری که در این شهر وجود دارد نظر هر شخصی را با هر سلیقه ای جذب می کند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهایی است که در مسجدهای تاریخی و زیبای بسیاری در آن وجود دارد که هرکدام را می توان از جاذبه های توریستی این شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوی آس
خانه های لوکس علاوه بر اینکه بزرگ هستند و نمایی بسیار زیبا و منحصر به فرد دارند شامل ویژگی ها و خصوصیات دیگری می باشند که در این مطلب به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
ویژگی های خانه های لوکس و مجلل
اصالت و هویت
منظور از اصالت و هویت در ویژگی خانه های لوکس این می باشد که خانه توسط معمار معروف طراحی و اجرا شده است.
اثاثیه و مصالح با کیفیت
در ساخت خانه های لوکس و مجلل از با کیفیت ترین وسایل و مصالح استفاده می شود. همیچنین در دکوراسیون داخلی ای

دو بار دیدمشان، اولین بار شش سال پیش بود به بهانه درمان سرطان آخرین تیر ترکش مان برای زنده ماندن «روزه آب» بود به خیالمان! پزشکی بود غریب و عجیب، طبیعت را  می پرستید و رفتارش با بیمارانش موج سینوسی خشم و عطوفت بود، هیچ وقت فراموش نمی کنم آن روز را که در خانه «تنگ راه» ش قبر کنده شده اش را نشانمان داد و گفت از مرگ نمی ترسد و اگر بمیرد آنجا آرام می گیرد تا ابد.
سری دوم سه یا دو سال پیش بود با خانم مهوش شیخ الاسلامی و آقای ماجد نیسی برای کامل کرد
کلیسای جامع ارتدوکسی روسیه

کلیسای جامع سنت اسحاق، بزرگ‌ترین کلیسای جامع ارتدوکسی روسیه، در قلب شهر سن پترزبورگ قرار دارد.
کلیسای جامع اسحاق مقدس به دستور تزار الکساندر اول برای جایگزینی با یک بنای قدیمی ساخته شد. برای این سفارش ویژه، طراحی‌های متعددی صورت گرفت که در این میان طراحی معمار فرانسوی «اوگوست دو مونفران» (Auguste de Montferrand) که تحصیل کرده آتلیه طراح مخصوص ناپلئون بود نیز به چشم می‌خورد. طرح پیشنهادی مونفران به خاطر خشکی و کسالت‌ب
گنبد نمکی جاشک ، یکی از زیباترین جاذبه های زمین شناسی ایران
چکیده مطلب:
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می‌دهد.یکی از دیدنی‌های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است.که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین در سراسر جهان می‌باشد.کوه نمک جاشک در استان بوشهر یکی از شگفت انگیزترین پدیده‌های زمین شناسی است.این کوه به عروس نمکی کوه‌های ایران نام گرفته است.در این مقاله می‌خواهیم به

دو بار دیدمشان، اولین بار شش سال پیش بود به بهانه درمان سرطان آخرین تیر ترکش مان برای زنده ماندن «روزه آب» بود به خیالمان! پزشکی بود غریب و عجیب، طبیعت را  می پرستید و رفتارش با بیمارانش موج سینوسی خشم و عطوفت بود، هیچ وقت فراموش نمی کنم آن روز را که در خانه «تنگ راه» ش قبر کنده شده اش را نشانمان داد و گفت از مرگ نمی ترسد و اگر بمیرد آنجا آرام می گیرد تا ابد.
سری دوم سه یا دو سال پیش بود با خانم مهوش شیخ الاسلامی و آقای ماجد نیسی برای کامل کرد
هوالجمیلدریافت صلواتی طرح گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان
حجم: 778 کیلوبایت پیشنهادی برای احداث گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان فارس=================================
گنبدهائی با قطر کمتر از قطر گنبد احتمالی مسجد زرقان
گنبد امام رضا (ع) با قطر 15 متر و ارتفاع حدود 15 متر
قطر گنبد مسجدالاقصی حدود 15 متر و ارتفاع 10 متر
شیراز گنبد شاهچراغ (ع) با قطر 12 متر پایه و بیش از 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع حدود 12 متر
زرقان گنبد شاهزاده قاسم (ع) با قطر 10 متر پایه و 15 متر وسط بدنه و  ا
نکند این همه که دوستتدارم را ، بابت عذاب وجدان داشته باشم؟
نکند حس میکنم جایی برایت کم گذاشته ام که حالا میخواهم توی هر نفسی که میکشی یقین بداری عاشقت هستم؟
نکند کسی جایی برایت کم گذاشته و حالا داریم زور میزنیم جای خالی چیزی را پر کنیم نگار؟
عاشقانه دوستت دارم نگار. نه. نقل هیچکدام از این حرف ها به تنهایی نیست. همه شان درست، کمت گذاشته ام و کمت گذاشته اند. ولی تو تنها چیزی هستی که در این جزیره متروک برایم مانده. دارم میسازم. دارم بالای درخت ها خ
امام صادق ع فرموداز نشانهای درستی یقین مردمسلمان اینستکه مردم را بوسبله خشم خدا خرسند نکند مانند کسیکه طبق میل مردم بر حلاف حق. فتوای دهد ونهی از منکر نکند و مردم را بر انچه خدا بخود او نداده سرزنش ننماید  مردم را برای  انچه.خدابخود او نداده سرزنش ننماید مردم   را برای انچه بدو ندهند زیرا خدا روزیش نکرده سرزنش نکند زیرا روزی رانه شره و از حریص بیاورد و نه نخواستن ناخواه رد کندو اگر شخصی از شماچنانکه. از مرگ میگریزد از روزیش بگریزد روزیش باو
سازه های گنبدی شناخت انواع سازه های گنبدی و بررسی معایب و مزایای آنها

دسته بندی
معماری

فرمت فایل
pptx

حجم فایل
5418 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
24

شامل: تعریف گنبد، تاریخچه، انواع گنبد، گنبدهای فضاکار، گنبد شودلر، سازه های گنبدی ژئودزیک، گنبد دیامتیک، سقف های لاملا، گنبد گایگر، گنبد باینی استار، گنبدهای پوسته ای، بررسی میروی رانشی تکیه گاه، گنبد سین کلاسیک، بررسی رفتار سازه، گنبدهای بتنی، گنبدهای متکی به هوا، همراه با مزایا و معایب آنها
من، من نوعی، همه ما غم و غصه‌هایی داریم، مشکلات و گرفتاری و خلاهایی داریم که هرروز به تنهایی یا حداقل در فضای کوچکتر مثلا خانواده با آن دست و پنجه نرم میکنیم. انسانیم چدن که نیستیم، این همه مشکلات و فشارهای اقتصادی و ناامیدی و ترس و تردید در عنفوان جوانی داریم تحمّل میکنیم، خدا نکند بیماری یا فقدان عزیزی هم رخ دهد... انسانیم، برای خودمان هم درد مستقیم نباشد میبینیم، حرص میخوریم، درد دیگری را بر روی دردهای خودمان احساس میکنیم... حالا شما نگاه
هوالجمیل
دانلود صلواتی طرح گنبد امام حسن مجتبی زرقانحجم: 4.02 مگابایت پیشنهادی برای احداث گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان فارس=================================
گنبدهائی با قطر کمتر از قطر گنبد احتمالی مسجد زرقان
گنبد امام رضا (ع) با قطر 15 متر و ارتفاع حدود 15 متر
قطر گنبد مسجدالاقصی حدود 15 متر و ارتفاع 10 متر
شیراز گنبد شاهچراغ (ع) با قطر 12 متر پایه و بیش از 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع حدود 12 متر
زرقان گنبد شاهزاده قاسم (ع) با قطر 10 متر پایه و 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع
تو که در گشت و گذار و سفرینکند از کرونا بی‌خبری!
بوق و کرنا شده هر جا کرونانشنیدی تو مگر کور و کری؟
به تو گفتند نرو سیر و سفرچون که در معرض صدها خطری
زده‌ای باز به جاده، به سفربی‌مبالاتی و اهل دودری
گرچه داری تب و هی سرفه کنیعازم رشت و قم و شوشتری
غیر قانون شکنی خود تو بگوواقعاً هست تو را یک هنری؟
کلّه‌ی پوک تو از کاه پر استمایه‌ی ننگ و غم و دردسری
حیف از سایر مردم که شدندهموطن با نفری چون تو خری
خر چه حیوان پر از فایده‌ای‌ستو تو با این همه شر
هفت سنگاب مسجد امام اصفهان
۱- سنگاب در ورودی  بر روی پایه‌ ای هشت‌ ضلعی در برابر درِ ورودی مسجد امام قراردارد، و از سنگ یشم ساخته ‌شده ‌است. نقش های برجسته گل و بته کنده ‌کاری شده ‌است.
۲- سنگاب چهلستون غربی : این سنگاب هم از سنگ یشم ساخته ‌شده و بر پایه ‌ای هشت ضلعی در میان دو مربع سنگی پاشویه ‌دار قرار گرفته ‌است. علاوه بر نقش‌های گل و بته در سطح خارجی سنگاب، در اطراف لبه آن اشعاری به خط نستعلیق بصورت برجسته کنده‌ کاری شده ‌است، و در بین
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param name="AutoStart" value="False">

کوه  باشی سیل یا باران  چه فرقی میکند
سرو باشی باد یا توفان چه فرقی میکند
مرزها سهم زمین ا
“ربنا آتنا ” نگاهش را *
آن دو تا گرگ دل سیاهش را
“و قنا “من عذاب شبهایی
که نبینیم روی ماهش را …
و از آن عطر در گریبانش
و از آن موی نیمه عریانش …
و از اینکه خدای نا کرده
گم کند توی شهر راهش را …
و از آن فلفل سیاهی که
روی لب های آتشین دارد …
و از آن قامتی که پیشش سرو
به زمین می زند کلاهش را …
و از آن دامنی که کوتاه است
و از آن بوسه ای که دلخواه است
و از آن چشم های خونریزی
که به جنگ آورد سپاهش را …
و از آن دلبر جسوری که
و از آن موی لخت بوری که
حلقه اندا
دل نکند از ولای تو گدای توسر ندهد جز برای تو به پای توحرمت دل خوشی دنیایممن اگر اگر کربلای تو  آیمسر بر خاک تو  گذارم

سیدرضا نریمانیشب پنجم ،  محرم ۹۸  
دانلود فایل صوتی دل نکند از ولای تو گدای تو با صدای سیدرضا نریمانی
حجم فایل : 4.95 مگابایت
فرمت : mp3کیفیت 128kbps
 معاویه بن عمار گوید امام صادق ع بمن فرود هرکه قران بخواند او بی نیاز شود و نیازی پس از نیست وگرنه اگر قران بی نیازش نکند هیچ چیز اورا بی نیاز نکند 9. حضرت باقر ع فرمود رسولخدا فرمود ای گروه قران خوانان از خدای عزوجل بپر هیزید در انچه از کتاب خدا بشما. داده  است زیرا که من مسعولم و شما هم. مسعولید من از. رساندن و تبلیغ رسالت  مسعولم و شما  هم  از انچه از قران  وسنت من در بر دارید مسعول هستید
✍بعضی از گناهان ما، بوی بدی دارد که مشامِ ملکوتیان را آزار می‌دهد.
طبق بعضی روایات، بعضی از ملائکه از بوی بد گناهان آزرده می‌شوند؛ همچنین است اولیائی که مشامِ برزخی‌شان باز است،از بوی بد گناهان ما آزرده می‌شوند.
چه باید کرد تا این بوی بدِ گناه، ما را نزد ملکوتیان رسوا نکند؟
امام رضا علیه‌السلام می‌فرماید:
تعَطَّرُوا بِالاسْتِغْفَارِ لاَ تَفْضَحْکُمْ‏ رَوَائِحُ الذُّنُوبِ:
با استغفار خود را معطّر کنید، تا بوی بدِ گناهان شما را رسوا ن
برو ای باد 
برو تا ان سوی خواب عطشناک کبوترها 
در انجا بر فراز گنبد نیلی 
زنی را خسته و مغموم
بر درگاه می بینی 
که با چشمان مخمورش 
تمام کوچه را 
در انتظار و حسرت دیدار می کاود 
بگو با مادرم ای باد 
تو را کی برده ام از یاد 
ترا کی برده ام از یاد 
   بهمن ماه ۱۳۹۸  علیرضا حسنی تقدیم به مادر 

توضیحات بازی:
4 بازیکن به صورت دو تیم در مقابل هم قرار میگیرند و باید یکدیگر را بکشند. این در حالیست که باید حواسشان به زامبی ها هم باشد که به تعداد ثابتی همیشه وجود دارند و اگر یکی از آنها بمیرد، یکی دیگر در نقشه ظاهر خواهد شد. در ضمن هر 2 ثانیه یک بار، خانه های تعدادی از زامبی ها روشن میشوند و شما باید حواستان باشد که فقط تعدادی از آنها روشن میشوند و مابقی خاموش هستند، پس به امید روشن شدن خانه های زامبی ها نباشید
نمای دوربین از بالاست و هر چهار
دوباره قطرات ریز باران می‌خورد بر رویِ کانال کولر رویِ پشتِ بام و صدایِ زیبایش از دریچۀ کولر می‌ریزد درون اتاقم! هوایِ آسمان جذاب است و ابری. اما می‌دانی باران اردیبهشت چه مزه‌ای می‌دهد؟ مزۀ رفتن!     با‌ هر بار آمدنش مدام می‌گویی: «نکند دیگر تا پاییز ازش خبری نشود! نکند دیگر هیچ وقت پیدایش نشود!!»
 امیر مهربانی‌ها 

حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی می‌فرمایند:
کسانی که به فقرا کمک کنند و به خانواده‌های مستضعف سر بزنند، زیادند؛ اما آن کسی که اوّلاً این کار را در دوران حکومت و قدرت خود انجام دهد، ثانیاً کارِ  همیشه‌ی او باشد، ثالثاً به کمک کردن مادّی اکتفا نکند؛ برود با این خانواده، با آن پیرمرد، با این آدم نابینا، با آن بچه‌های صغیر بنشیند، مأنوس شود، دل آنها را خوش کند، فقط امیرالمؤمنین علیه‌السلام است.
دنبال کننده خسته است، چون مخاطب خسته است و چون انسان ذاتا خسته است این اتفاق می‌افتد. هیچ چیزی مثل یک مخاطبِ خسته نمی‌تواند عضلاتِ ذهن من را منقبض کند و چوبی لای چرخِ نویسندگی‌ام بکند.
برای این که نکند متنِ بلند نخواند و نکند خسته شود و نکند قطع دنبال کردن بزند و نکند خسته‌تر شود، مجبورم زودتر سر و ته قضیه را هم بیاورم.
حالا اگر یک وبلاگِ ضدّ نظام بودم و یک جایی مثلِ آمد نیوز، روزی 100 تا پست هم می‌گذاشتم همه پایه بودند و می‌خواندند.
اگر داست
امام باقر عامام بافر ع همانا مومن کسی است که چون راضی و خرسند باشد رصایتش اورابگناه و با طلی وارد نکند و چون شود از سخن حق خارجش نکند و کسی رت یابد قدرتش اورا بانچه حق ندارد نکشاند  امام ع فرمود مومنان  با وقار و ارامشند مانند شتر نری که مهار در بینی دارد چون اورا بکشد براه افتد و اگر صخره یی بخوابانند بخوابد کنایه از اینکه در امور شرعی رام و منقاد استوسر کشی و امتناع ندارد واگر چه ذاتان شتر نر است نر است و نیرومند ولی نیروی اینان اورا از سر پی
مسجد رحیم خان اصفهانمسجد رحیم خان اصفهان یکی‌از جاذبه های تاریخی این شهر است که بوسیله میر حسن نوئی در محله نوی اصفهان سازه شوید و زیرا وفات نمود این سازه نصفه کاره باقی ماند . محمد رحیم خان بیگلربیگی وقت اصفهان به ادامه ساخت سازه پرداخت ولی قدمت ایشان هم کفاف نکرد و به همین بهانه برادرانش ساخت مسجد را به اتمام رساندند . این مسجد در سالیان اخیر هم بوسیله مردمان تزئین و کاشی کاری شده‌است . تزئینات و خطوط مسجد رحیم خان برگ
 حضرت بافر ع فرمود چون خدای عزوجل خواهد که بنده ای که دارای گناهیست اکرام کند اورابه بیماری گرفتارکند و اگر اینکار را نکند به نیازمندی مبتلایش سازد و اگر اینکار رابا او نکرد مرگ رابر او سخت کند تا بدان واسطه کناهش راجبران کندو بگناهش مکافات کند  فرمود وچون بخواهد  بنده ایرا که حسنه. ای در نزدش داردخوار کند  تنش را سالم کند  و آگر اینکاررا در باره اش نکند روزیش فراخ  گرداند واگر انراهم در بخره اش انجام ندهد مرگ را براو اسان کند  تا بدان  سبب

مریخ به تهران نزدیک است! کمتر از 150 کیلومتر حتی!

چرا سفر بدون بازگشت به فضا؟ با بازگشت، به مریخ سفر کنید. خوش بگذرانید. حیرت زده بشوید و خوش و خرم به خانه برگردید. همین حوالی تهران خودمان مریخ دارد. کافی است سوییچ بیندازید، ماشین را روشن کنید. به سمت قم برانید تا به مریخ برسید. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم به مریخ سفر کنیم. به گنبد نمکی قم؛ جایی که شما را یاد سیاره‌های ناشناخته کهکشان‌های دور می‌اندازد. جایی که شبیه به لو
آهنگ شالت راغب
دانلود آهنگ زیبا و فوق العاده ♪ شالت ♪ با صدای ♪ راغب ♪ از فان ایرونی همراه با پخش آنلاین و متن ترانه.
بزودی…
متن آهنگ شالت راغب
نکند روزی نگویی سخنی از حالت♪ ♥‿♥ ♪دلخوشم من به همین چند خبر از احوالت♪ ♥‿♥ ♪همه ترسم شده چشمان گنهکار رقیب♪ ♥‿♥ ♪نکند زلف تو بیرون برود از شالت
منبع:guitarmusics.com
برج آجری قابوس، بنایی با بیش از ۱۰۰۰ سال طول عمر است که تاکنون ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم نتوانستند بر استواری او لطمه بزنند و همچنان به عنوان بزرگترین نماد بزرگترین شهر ترکمن نشین گلستان، میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.
برج قابوس، بنای تاریخی و باشکوه شهر گنبد کاووس در میان پارکی بزرگ و زیبا جای گرفته و از کیلومتر های دور نظر هر بیننده ای را به خود جلب کرده و در گذشته هادی و راهبر مسافرینی بوده که از این سرزمین عبور می کرده اند.
بلندت
متنفرم
از دریایی که زیر نور خورشید خروشان است
انگار لیاقت گرمای وجود خورشید را ندارد
چرا انسان ها هم این گونه اند؟
مگر خود محبت نمی کنند؟
پس چرا قدر محبت دیگران را نمی دانند؟!
شاید اندازه ی دریا درد دارند
یا که گرمای خورشید برایشان کافی نیست
نکند پر توقع اند؟
یا نکند خورشید کم می گذارد؟
اگر روزی خورشیدشان ماه شود چه؟
آن موقع باز هم خروشان خواهند شد؟
معلوم است که نه
مراقب خورشیدمان باشیم
با خروشمان خورشیدمان را ماه نکنیم
چراکه شاید خورشیدمان
رسول الله صلى الله علیه وآله :مَن لا یَرْحَمِ الناسَ لا یَرحَمْهُ اللّه ُ 
 کسى که به مردم ترحّم نکند، خداوند به او #رحم نمى کند.
تفسیر روایی:عنه صلى الله علیه وآله:مَن لا یَرحَمْ مَن فی الأرضِ لا یَرحَمْهُ مَن فی السماءکسى که به ساکنان زمین رحم نکند، آن که در آسمان است به او رحم ننماید
▫️عنه صلى الله علیه وآله:إنّما یَرحَمُ اللّه ُ مِن عِبادِهِ الرُّحَماءخداوند تنها به بندگان مهربان خود، رحم مى کند .
▫️عنه صلى الله علیه و آله :و الذی نَفسِ
 ابو حمزه گوید مومن عملش رابا خویشتن داری آمیخته است /می‌نشیند تا بیا مو زد رمجلسی میرود که چیزی بیاموزد میگوید تا بفهمد برای فهمیدن سوال میکند نه برای اظهار فصل امانتی که نزدش هست  دوستانش خبر نمیده و تا چه رسد دشمنان و شهادت خودرا ز دشمنانم پنهان نمیکند بنفع دشمنانش گواهی میدهد تاچه رسد ب دوستانش و هیچ امر حقی را بقصدخود نمایی انجام ندهد و از روی شرمساری ترک نکند  اگراورا بستایند  از گفتار انهابترسدو نسبت بان چه آنها نمی دانند از خدا آمر
مرد تا ازدواج نکند انگیزه ای برای کار کردن ندارد و تا کار پیدا نکند نمی تواند ازدواج کند. مانده ایم در این دور باطلدوست داشتم بگویم: صاحب فرزند که شدیم پدر و مادرهای بهتری باشیم و جامعه ای با فرهنگی اسلامی تر بسازیم اما دیدم واقعا به همین سادگی ها هم نیست، پدر و مادرهای ما هم می دانند که ازدواج برای نسل جوانشان واجب است. اما توان مقابله با فرهنگ مسموم جاری در جامعه را ندارند.
این کار همت جهادی می طلبد.
به گمانم ما نسل ظهور تو هستیم و اینگونه بای
بعضی از گناهان ما، بوی بدی دارد که مشامِ ملکوتیان را آزار می‌دهد. طبق بعضی روایات، بعضی از ملائکه از بوی بد گناهان آزرده می‌شوند؛ همچنین است اولیائی که مشامِ برزخی‌شان باز است، از بوی بد گناهان ما آزرده می‌شوند. چه باید کرد تا این بوی بدِ گناه، ما را رسوا نکند؟ امام رضا علیه‌السلام می‌فرماید: تعَطَّرُوا بِالاسْتِغْفَارِ لاَ تَفْضَحْکُمْ‏ رَوَائِحُ الذُّنُوبِ: با استغفار خود را معطّر کنید، تا بوی بدِ گناهان شما را رسوا نکند... (امالی ال
آتشکده بازه هور مشهد
آتشکده بازه هور مشهد یکی از کهن‌ترین آتشکده‌های گنبد‌دار است.این بنا احتمالاً مربوط به زمان پارتیان است.این بنای سنگی که به بازه هور معروف است در ضلع شرقی روستایی به نام رباط سفید در ابتدای تنگه‌ای بازه هور واقع است.معنای لغوی “بازه” در زبان فارسی دری به قسمتی از دیواره کوه گفته می‌شود که خورشید (هور) از میانه باز آن به‌ طرز باشکوه و زیبایی طلوع نماید و شاید نام بازه هور از همین‌جا گرفته شده باشد.به لحاظ معماری ساخت
بسم الله
سه سالی شده که بیشتر شب های سال را پشت همین میز گذرانده ام.میز بزرگ و قهوه ای سوخته ام که شاهد لحظه های زندگی بی اهمیتِ من بوده.شب های خوشحالی و ناراحتی.نگرانی های بی سر و ته.فکر های خوب و جرقه های امید و بعد نا امیدی محض.سکوت های طولانی و دود سیگار و بعد آواز های تاریکی.همه را گذرانده و مرا نیز خواهد گذراند.احتمالا بیشتر از من عمر کند.جنسش درست و حسابی است و حالا حالا سرِ خراب شدن ندارد.مثل من بد قواره و زشت نیست.میخواهد بماند.با هر وسیل
زمانی که تصمیم به دوباره نوشتن گرفتم، به تنها چیزی که فکر می‌کردم تخلیه افکار و ثبت بعضی از قسمت‌های زندگی‌م در یک وبلاگ بود. می‌تونستم به جای انتخاب وبلاگ، به سبک رایج این روزها پیج اینستاگرام داشته باشم. اوایل واقعا مردد بودم. از یه طرف می‌دونستم توی اینستاگرام می‌تونم خواننده‌های بیشتری در مدت زمان کمتری جذب کنم، می‌تونم بیشتر و زودتر دیده بشم و حتی شاید بتونم درآمد کسب کنم و وارد بازی لاکچری لایف و یه مقدار از خودت بگو و مخاطب رو ت
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را روز قیامت مبعوث کند در حالی که مومن و موحد باشد و نشور را تصدیق نماید و اورا بی حساب به بهشت برند وهرکه این سوره را بخواند هرگز الله اورا عذاب نکند و اورا حساب نکند ومنزل او در فردوس اعلا باشد و اگر همراه خود داشته باشد حشرات زمین نزد او نیایند وهرکس آن را بخواند خاندانش زنا کار نشوند و هفتاد هزار ملائک در تشییع جنازه وی شرکت کنند و برایش دعا و مغفرت کنند تا که در قبر اورا جای دهند
نام شهر/city name:مراغه/Maragheh
مکان/Location:ایران.آذربایجان شرقی.مراغه/Maragheh.Eastern Azerbaijan.Iran
معرفی/Introduction:مَراغه یکی از شهرهای مهم و بزرگ استان آذربایجان شرقی و مرکز اداری شهرستان مراغه است. این شهر در کنار رودخانه صوفی‌ چای و در دامنه جنوبی کوه سهند قرار دارد. مراغه با ۲۵٫۹۷ کیلومتر مربع مساحت در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، دومین شهر بزرگ و پرجمعیت استان پس از تبریز به شمار می ‌رود. این شهر در ۱۳۵ کیلومتری جنوب مرکز استان واقع شده ‌است/Maragheh is one of the major cities of East Az
تلفن را برداشتم که به مامان زنگ بزنم و بخواهم که برایم دعا کند، گفتم شاید خواب باشد و پشیمان شدم. بعد یادم افتاد که مدت‌هاست دیگر دعاهای مامان مشکلاتم را حل نمی‌کند. بعد به این فکر افتادم که نکند برایم دعا نمی‌کند؟ بعد به این فکر افتادم که نکند او هم دیگر دوستم ندارد؟ بعد بغض کردم. بعد خیره شدم به آسمان ابری صبح جمعه که سفیدی‌اش چشم‌هام را اذیت می‌کرد ولی چشم‌هام را نبستم. بعد یادم افتاد که چه‌قدر تنهام. تنهاتر از این بچه‌ گربه‌ی پشت بام
پاورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته
در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مسجد باسونا پروژه ای ساختارشکن نسبت به بافت کهنه منطقه سوها
در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل